1.4 C
Ohrid
Saturday, January 28, 2023

Контроверзната српска старлета Сораја Вучелиќ e бремена

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Контроверзната српска старлета Сораја Вучелиќ бремена, пишуваат локалните медиуми.

Имено, старлетата наводно е во деветтиот месец и очекува син.

Тие наводи ги потврди извор близок до Сораја.

– Сораја одамна се повлече од јавноста и живее поинаков начин на живот. Таа чека бебе и е целосно посветена на бременоста и раѓањето на нејзиниот син. Верувајте ми, таа ужива и не ја интересира ништо друго освен родителството. Штом дознала дека ќе стане мајка, ги исклучила социјалните мрежи и се посветила на семејството – изјавил извор за „Курир“.

– Сораја се пресели во Загреб, каде ја одржува бременоста. Нејзиниот партнер има сопствен бизнис и не сака јавно да се експонира, што Сораја го почитува. Поради него ги избриша социјалните мрежи. Бременоста целосно ја промени, не дури сака јавноста да знае дека таа е бремена – изјавил изворот за „Блиц“, откривајќи како старлетата го поминува времето во Загреб.

Да потсетиме, Сораја со години е во стабилна врска, па таа и нејзиниот партнер решија да се исполнат во најважната улога во животот, а познато е и дека во последно време избегнува да се појавува во јавноста.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Околу 2700 студенти ќе добијат покачување на стипендиите

Околу 2.700 студенти, корисници на стипендии од изминатите академски години, ќе добијат покачување на средствата, односно наместо досегашните 3.000 денари, овие студенти во иднина...

Ковачевски упати честитки за празникот Свети Сава

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски вечерва имаше обраќање на свечената академија, која се одржа по повод одбележувањето на Св. Сава...

Зборовите на европратеник одекнаа во медиумите

Според сознанијата на Н1, европарламентарците им кажале на своите колеги во српскиот парламент што може да се случи доколку Србија не биде конструктивна во...
spot_img
spot_img
spot_img