More

  Консултативен состанок за креирањето на буџетот на општината, заедно со граѓаните, месните заедници, стопанственици, невладини организации и здруженија

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  Во големата сала на Општина Ресен денеска се одржа првиот консултативен состанок за креирањето на буџетот на општината, заедно со граѓаните, месните заедници, стопанственици, невладини организации и здруженија.
  Конструктивен состанок од кој произлегоа доста конструктивни предлози, состанок кој првично се покажа како доста добар пример за соработка и комуникација помеѓу Општината и нејзините граѓани, како и за имплементирање на нивните идеи и предлози во креирањето на буџетот на општината.
  Во периодот кој што следи ќе се организираат уште средби од ваков карактер за кој што датум и време дополнително граѓаните ќе бидат известени.
  Сите предлози и идеи за оние кои не беа во можност да присуствуваат може да ги испратат на следниве e mail адреси
  gradonacalnik@resen.gov.mk
  budzet.mk
  - Advertisement -spot_img
  - Advertisement -spot_img
  - Advertisement -spot_img

  Истражување: Вашата крвна група може да влијае на ризикот од ран мозочен удар

  Луѓето со крвна група А имаат поголема веројатност да доживеат мозочен удар пред 60-годишна возраст во споредба со луѓето со други крвни групи, покажуваат...

  Почина Ќиро Блажевиќ

  Легендарниот хрватски селектор Мирослав Чиро Блажевиќ почина во Загреб на 88-годишна возраст по долго и тешко боледување.Блажевиќ почина откако долго се бореше со малигна...

  Десетгодишно девојче денеска е спасено од под урнатини, 39 часа откако силни земјотреси ја погодија јужна Турција

  Десетгодишно девојче денеска е спасено од под урнатини, 39 часа откако силни земјотреси ја погодија јужна Турција, јави агенцијата Анадолија. Девојчето од сириско потекло било спасено од...

  Moda

  Екстравагантни изгледи на познатите од црвениот тепих на Греми наградите

  Црвениот тепих на синоќешното 65. Греми награди секако не разочара. Најголемите музички имиња секогаш присуствуваат на најзвучната музичка вечер, а ни овогодинешната награда не...

  Неочекуван тренд на хеланки оваа зима кои можете да ги носите во секое време и секаде

  Да, хеланките со винил и кожен ефект се враќаат! На полето на хеланки, минатата година видовме (речиси) сè: особено хеланките со селотејп кај нозете повторно...

  Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

  Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...
  spot_img
  spot_img
  spot_img