17.9 C
Ohrid
Tuesday, May 17, 2022

Констракта: „Ајде, бре! Леле… Добро е, океј е!”

НАЈЧИТАНО

Србите до последен момент се плашеа дали ќе се пласираат во финалето, бидејќи водителите во Торино последно го прочитаа името на нивната земја, со што се создаде нервоза и кај самата Констракта.

Кога српската претставничка конечно го слушна дека оди во финале, се фати за глава и извика: „Ајде, бре! Леле… Добро е, океј е!”

Констракта не ја симна насмевката од лицето.

За потсетување, Ана Ѓуриќ Констракта ја воодушеви публиката во Торино. Собраните во салата аплаудирале заедно со неа, а врисоци на воодушевување се слушале во текот на целата изведба.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО