More

  Комесарот Малик е пронајден мртов – дали е убиство или самоубиство?

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  - Advertisement -

  Воениот комесар за градот Партизанск во Русија, 49-годишниот Роман Малик, чија задача беше да ја изврши мобилизацијата и регрутирањето во регионот, починал вечерта на 14 октомври, пренесоа руските медиуми.

  Локалниот весник „Времја Перемен“ пишува дека телото на комесарот „со знаци на самоубиство“ било пронајдено на оградата, додека каналот „Меш“ на „Телеграм“ наведува дека телото на Малик е пронајдено во близина на оградата. Полицијата ја истражува можноста и за самоубиство и за убиство.

  Блиските на Малик не веруваат дека се работи за самоубиство, истакнува „Медуза“.

  А телевизијата Некста на Твитер објави дека телото на комесарот е пронајдено во Приморскиот крај.

  „Познато е дека Малик се борел во Чеченија и речиси не се жалел на своето здравје“, соопшти Некста.

  - Advertisement -spot_img
  - Advertisement -spot_img
  - Advertisement -spot_img

  Десетгодишно девојче денеска е спасено од под урнатини, 39 часа откако силни земјотреси ја погодија јужна Турција

  Десетгодишно девојче денеска е спасено од под урнатини, 39 часа откако силни земјотреси ја погодија јужна Турција, јави агенцијата Анадолија. Девојчето од сириско потекло било спасено од...

  Бројот на загинатите расте, борбата по преживеани не запира

  Бројот на загинати во земјотресот во Турција и Сирија вчера надмина 6.200 луѓе и се очекува да продолжи да расте, додека пристигнуваат спасувачки тимови и меѓународна...

  Прашања и одговори за крипто-средствата

  Прашања и одговори за крипто-средствата Што се крипто-средства? Како изгледаат крипто-средствата? Кои се разликите меѓу крипто-средствата и суверените валути (пари)? Дали централните банки издаваат дигитални валути? Каква е улогата...

  Moda

  Екстравагантни изгледи на познатите од црвениот тепих на Греми наградите

  Црвениот тепих на синоќешното 65. Греми награди секако не разочара. Најголемите музички имиња секогаш присуствуваат на најзвучната музичка вечер, а ни овогодинешната награда не...

  Неочекуван тренд на хеланки оваа зима кои можете да ги носите во секое време и секаде

  Да, хеланките со винил и кожен ефект се враќаат! На полето на хеланки, минатата година видовме (речиси) сè: особено хеланките со селотејп кај нозете повторно...

  Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

  Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...
  spot_img
  spot_img
  spot_img