22.9 C
Ohrid
Tuesday, August 9, 2022

Кои светски ѕвезди летуваат во Хрватска

НАЈЧИТАНО

Неодамна на нашата веб-страница објавивме ексклузивни фотографии од семејството Бекам кое за дестинација за одмор ја избра Далмација. Бекамови не се единствените кои летово го поминуваат на хрватското приморје.

Во Сплит беа забележани многу холивудски актери, кои безгрижно се шетаа низ старите градски улици, ги гледаа знаменитостите, уживаа во водени спортови и вечераа во реномирани ресторани. Крис Рок, Вуди Харелсон, Дејвид Спејд, Сашо Барон Коен беа забележани токму во ресторанот на брегот на Сплит, познатиот Зои, кој беше награден со Мишелин ѕвезда…

Избрани јадења на Јадранот
„Седевме на соседната маса и не можевме да веруваме дека Крис Рок седи на метар од нас. Тој Рок, кој ги доби заушките на Вил Смит. Мислам дека го видов целиот тапанар на Металика“, изјави очевидец за „Слободно Далмација“. Во друштвото го препозна и актерот Саша Барон Коен и избраникот на Крис Лејк Бел. По говорите на чекачкиот персонал, ѕвездите се почестија со рижото од морска храна, карпачо од лигњи, филе мињон и јагнешко месо. Сметката беше соодветно висока, што славната компанија не ја ни разгледа.

Групата ја посетија на јахтата на Харелсон, Серенити, а неколку дена подоцна, Харелсон и Метју Меконахи беа забележани во близина на Дубровник.

На бродот биле и тапанарот на Металика, Ларс Улрих и неговата сопруга Џесика Милер. Последен пат се видени во вегетаријанскиот ресторан Пандора Гринбокс. Вработените во ресторанот за далматинскиот портал изјавиле дека музичарот бил многу пристапен и пријателски настроен, а биле изненадени кога дознале дека е вегетаријанец.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО