2.1 C
Ohrid
Monday, November 28, 2022

Кои познати дами најмногу ги возбудуваат белите модни комбинации?

НАЈЧИТАНО

Белата боја ја сакаат и холивудските актерки и инфлуенсери, како и кралските дами кои одвреме-навреме сакаат да блескаат во оваа невина боја.

Белата боја е нешто посебно сама по себе, бидејќи внесува свежина и светлина во собата, а исто е и кога ја носиме.

Секако, за тоа се свесни и познатите дами, кои исклучително ја сакаат белата боја и ја вклучуваат во своите модни комбинации.

Адел ја избра белата боја кога отиде на интервју со кралицата на ток-шоуата Опра Винфри. За оваа специјална пригода, бидејќи вакво интервју не се случува секој ден, таа облече бел панталонски костим и целосно ја исправи косата, а со тоа додаде довршување на веќе елегантна модна комбинација.

И британската војвотка Кејт Мидлтон има многу бело во гардеробата. Понекогаш носи бело од глава до пети, но најчесто го комбинира со модерни парчиња во други бои.

Во белото се колне и холивудската актерка Кејти Холмс, таа сака да го вклучува во секојдневните модни комбинации кога папараците ќе ја фатат на улиците на Њујорк, а белата и е блиска и кога оди на свечени настани.

Вајт отсекогаш и била миленичка на актерката Шерон Стоун, која сака и бели панталони и бели фустани, а во белото ја одигра и познатата сцена во филмот Primal Instinct, кој ја лансираше меѓу најголемите ѕвезди.

Меѓу холивудските ѕвезди кои многу го сакаат белото е и актерката Анџелина Џоли, која е толку храбра што дури се осмелува да се почести со сладолед во бел фустан.

 

 

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО