3.3 C
Ohrid
Saturday, February 4, 2023

Ковачевски и Вучиќ одмараат на скали

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Со премиерот на Северна Македонија, Димитар Ковачевски, како во студентските денови додека го чекаме следниот состанок.

ВМРО-ДПМНЕ ОБЕЗБЕДИЛА КОНТАКТИ, НА ПОТЕГ Е ВЛАДАТА Во…

Жарко Јорданоски 05/10/2022
(статус на српскиот претседател Александар Вучиќ на Фејсбук)

Ковачевски присуствува на првиот состанок на Европската политичка заедница во Прага, со лидери на уште 44 земји.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

ОДРЖАНА МАНИФЕСТАЦИЈАТА „НАЈДОБРИТЕ ОД СПОРТОТ ВО ОПШТИНА ОХРИД ЗА 2022 ГОДИНА“

На свечена церемнонија денес беа доделени наградите за „Најдобрите од спортот во општина Охрид за 2022 година“. – По втор пат за една година под...

Пејачката Бритни Спирс ја обвини актерката Алиса Милано за „злоставување“

Пејачката Бритни Спирс (41) ја обвини актерката Алиса Милано (50) за „злоставување“ откако актерката објавила твит кој ја навредил. Ѕвездата на серијата „Charmed“ изразила загриженост...

Граѓани со знамиња, со транспаренти и со столици, со план да останат до утре, вечерва се обидоа да бидат ноќна стража крај гробот на...

Граѓани со знамиња, со транспаренти и со столици, со план да останат до утре, вечерва се обидоа да бидат ноќна стража крај гробот на...
spot_img
spot_img
spot_img