25.9 C
Ohrid
Wednesday, July 6, 2022

Коби Брајант би бил горд: Неговата најстара ќерка е извонредна

НАЈЧИТАНО

Наталија Брајант сега има 19 години, но веќе има низа деловни успеси, се тестира и во манекенските води.

Ќерката на починатиот кошаркар Коби Брајант, Наталија Брајант неодамна привлече големо внимание на забавата за Оскар на Vanity Fair. Младата жена на забавата се појавила во прекрасен златно-црн фустан, кој бил многу впечатлив. За тоа секако придонесе смелото деколте во комбинација со нејзиното елегантно движење и мистериозниот израз на нејзиното лице.

Сепак, Наталија пред извесно време откри дека е многу заинтересирана за модата. „Ги следам сите случувања во модната индустрија, бидејќи знам за себе, сакав да бидам модел. Свесна сум дека имам уште многу да научам, но чувствувам и дека ова е одлична можност да научам и да се изразам на најкреативен начин“, изјави Наталија.

Со својата ќерка на својот Фејсбук профил се пофали и гордата мајка Ванеса Брајант, која покрај фотографијата напиша: „Златна божица“. Многу следбеници се согласија со неа и напишаа пофални зборови во коментарите.

Заедно со нејзината мајка, таа учествуваше во кампањата на модниот бренд Bvlgari, а во 2021 година ја краси насловната страница на мајското издание на магазинот Teen Vouge.

Инаку, Наталија е најстарата од четирите ќерки Ванеса и Коби Брајант. Заедно со Џина, која загина со нејзиниот татко во трагична хеликоптерска несреќа во 2020 година, тие ја имаат и ќерката Бјанка Бела, која сега има пет години, а најмладата Капри е родена само шест месеци пред смртта на нејзиниот татко и сестра.

Natalia Bryant
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО