5.3 C
Ohrid
Wednesday, November 30, 2022

Кичевецот кој е суспектен на мајмунски сипаници, конечно е тестиран и е во изолација

НАЈЧИТАНО

Кичевецот кој е суспектен на мајмунски сипаници, конечно е тестиран и е во изолација, потврдија за Плусинфо од Комисијата за заштита од заразни болести.
Како што рекоа оттаму, резултатот ќе биде познат вечерва околу 20 часот.

Во меѓувреме, државните институции по наредба на министерот за здравство испратиле инспектор до неговиот дом за да му достави и решение за здравствен надзор што вкучува тој да патува до Битола за да се јавува во Центарот за јавно здравје.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО