3.3 C
Ohrid
Monday, November 28, 2022

Кирил Петков ќе биде опозиција

НАЈЧИТАНО

Копретседателот на „Продолжуваме со промената” Кирил Петков коментира дека нема да коалицираат со ГЕРБ, која победи на парламентарните избори во Бугарија, како и со Движењето за права и слободи, јави дописникот на МИА од Софија.

Асен Василев, копретседател на партијата ја честиташе победата на ГЕРБ-СДС и го призна поразот, велејќи дека тоа е избор на бугарскиот народ. ГЕРБ, според Василев, треба да ја преземе својата политичка одговорност.

„Продолжуваме со промената” ќе биде опозиција на оние кои победија на изборите во Бугарија, користејќи ги парламентарните можности.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО