8.4 C
Ohrid
Wednesday, December 7, 2022

Кина: Продавница со миленичиња патки

НАЈЧИТАНО

Во кинескиот град Гуангжу е отворена првата продавница во која можете да купите патки како домашни миленици, јавува Anadolu Agency (AA).

Посетителите имаат можност еден час да се дружат со патките и да се фотографираат. Внатрешноста на продавницата е прилагодена на овие животни, па перниците се во форма на патки.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО