18.1 C
Ohrid
Wednesday, May 25, 2022

Ким Катрал конечно ни кажа зошто повеќе нема да ја видиме во улогата на Саманта Џонс

НАЈЧИТАНО

Ким Катрал некогаш беше централна фигура во серијата „Сексот и градот“, а во 2017 година одлучи дека е крајно време да ја остави зад себе улогата на Саманта Џонс. Сега конечно искрено проговори зошто ја донела таа одлука.

Откако се чинеше дека нејзината одлука навистина е завршена со франшизата, креаторот на серијата Дарен Стар ја коментираше нејзината одлука со следниве зборови: „Невозможно е да се замисли Сексот и градот без неа“. Но, нејзините колешки, Сара Џесика Паркер, Синтија Никсон и Кристин Дејвис, создадоа свет во кој постои Саманта Џонс, но не на екранот, во серијата Во еден момент, која се емитуваше со голема помпа во 2021 година. И што мисли Ким Катрал за тоа?Таа дознала за рестартирањето на социјалните мрежи
Актерката дознала за продолжувањето на серијата исто како и сите други, но воопшто не била изненадена, бидејќи никогаш не била ни прашана дали сака да учествува во рестартирањето. „По евентуален трет филм, ги разјаснив моите чувства.

На Ким не и се допадна насоката во која се движеше улогата на Саманта
Кога актерката се пријавила за серијата, ѝ се допаднало што тоа е „позитивно“ шоу за слободните жени. Но, со текот на годините, Катрал почна да чувствува дека нејзиниот лик се менува во некој кој повеќе не ги слави независните жени: „Се чувствував како да сум сега избрана за „пума“, што почна да ги турка позитивните квалитети на Саманта во втор план. Саманта никогаш не се откажуваше, сè беше секогаш според нејзините услови, што ми се допадна“.

Таа објави срцепарателна приказна што ќе биде напишана за Саманта
Се вели дека писателите имаат намера да ја портретираат Саманта, која добила несакани и несоодветни фотографии од Брејди, 14-годишниот син на Миранда, кои Ким ги опиша како срцепарателни. Чувствуваше дека тоа не е соодветно за нејзиниот карактер, ќе имала подобри идеи за него. „Наместо да вклучи малолетно момче, Саманта би можела да биде принудена да го продаде својот бизнис поради финансиски тешкотии. Таа исто така откри дека Биг (Крис Нот) треба да умре во третиот дел.

Во серијата И како да трепнеш… нема намера да се појави
Сара Џесика Паркер рече дека нема да биде во ред ако Катрал ја игра Саманта, а кога Саманта ја прашаа за тоа, ѕвездата одговори дека сè уште не слушнала за тоа. „Тоа може да се случи. Затоа никој не треба да се грижи за тоа“.

Катрал засекогаш ги остава своите денови во серијата зад себе
И покрај тешките борби (исто така на кратко го загуби и здравственото осигурување), таа не планира да се врати во серијата. „Не сакам да бидам на снимање, не сакам да бидам таму. Таа им посакува се најдобро на соиграчите кои ги опиша како познаници. „Беше одлично да работам со тебе. Уживав, но овој период е зад мене“.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО