2.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023

Ким Кардашијан ќе добива 200.000 долари месечно за детска издршка

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Ким Кардашијан и Је, раперот порано познат како Канје Вест, постигнаа договор за развод кој вклучува заедничко старателство над нивните четири деца и поделба на имотот, објавија медиумите.

Иако старателството над децата на возраст од 3, 4, 6 и 9 години ќе биде поделено, Кардашијан ќе добива 200.000 долари месечно како издршка, бидејќи поголемиот дел од времето ќе го поминува со нив, објави Њујорк пост. Ќе одговара и за половина од трошоците за нивното здравје, образование и безбедност.

Двете страни се откажале од меѓусебната алиментација, а имотот ќе го делат според предбрачниот договор.

Сите прашања поврзани со грижата за децата ќе се решаваат со заеднички договор, но доколку едната од страните не учествува во нив, на другата и се дозволува сама да донесе одлука.

Деталите за спогодбата за развод беа објавени од неколку медиуми, повикувајќи се на документи од Врховниот суд на округот Лос Анџелес.

Родителите мора да се договорат за училиштето во кое ќе посетуваат нивните деца и за други одлуки кои вклучуваат терапија, советување или религиозни активности, пишува Пост, повикувајќи се на судски документ.

Секој родител ќе има пристап до децата на нивните родендени и за време на други специјални прилики.

Џеј се согласил да и префрли имот во Хиден Хилс на Кардашијан, која ќе чува имот во Малибу и Риверсајд, Калифорнија и Харисон, Ајдахо, пишува Пост.

Славниот пар се венчаше во 2014 година, а Кардашијан минатата година поднесе барање за развод, а како причина ги наведе непомирливите разлики.

Џеј во последните месеци предизвика бројни контроверзи со јавни испади на социјалните мрежи, раскинување на профитабилни договори со големи брендови, а неговите профили на Твитер и Инстаграм беа суспендирани. Некои од неговите објави беа отстранети од платформите на социјалните мрежи, кои беа осудени од корисниците како антисемитски.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Павле Трајанов предлага да се формира македонско ФБИ

Криминалот ги разорува институциите и го кочи демократскиот развој на државата. Криминалот стана вредносна категорија, а не зло со кое мораме да се справиме....

Ѓоковиќ призна: Користи ново контроверзно правило за да победи во финалето

Откако минатата година беше дури и депортиран, Новак Ѓоковиќ се врати во Австралија и го освои својот 10-ти Австралија опен, со што се израмни...

Нови мерки: Како Netflix ќе ги спречи корисниците да ја споделат својата лозинка?

Првичните извештаи и испитувања во други земји сугерираат дека напорите за одвраќање на споделувањето лозинка ќе бидат релативно благи во почетната фаза, потпирајќи се...
spot_img
spot_img
spot_img