More

  Ким Кардашијан ја претстави новата колекција на сопствениот бренд Skims

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  - Advertisement -

  Претприемачот, инфлуенсер и реалити ѕвезда Ким Кардашијан се покажа како сила со која треба да се смета. Од линијата производи за убавина и мириси KKW до брендот SKIMS и фокусирање на нејзината правна кариера, додека снима ново шоу The Kardashians, кое ќе ја наследи сега веќе легендарната серија Keeping Up With the Kardashians – Ким секако има многу потенцијал.Ким Кардашијан (41) откри дека создава линија на костими за капење за брендот SKIMS, чиј коосновач е во 2019 година и се очекува да излезе во средината на март. Возбудливата вест ја објави на својот Инстаграм и Твитер, покрај серија слики од рекламна кампања на кои позира на плажа во исечен костим за капење и разни дводелни комплети за бикини.

  скимс Ким КардашијанФото: Профимедија
  Таа напиша во објавата: „Прашавте, ние слушавме, @SKIMS SWIM започнува овој петок, 18 март, во 9 часот по пацифичко време“. Колекцијата ќе може да се пофали со 19 различни стилови кои можат слободно да се мешаат и усогласат еден со друг. Тие ќе бидат достапни во седум бои; од карактеристичните неутрални нијанси на брендот, како и кобалт и зеленикаво сина боја.

  Колекцијата костими за капење Skims ќе вклучува скромни комплети кои откриваат многу, како и спортски модели како бикини кошули и бикини шорцеви – целта е да ги вклучите сите пози и желби и да најдете нешто во колекцијата што ќе направи да се чувствувате удобно на плажата. Затоа, линијата ќе биде достапна во големини од XXXS до 4X, а цените ќе се движат од 33 до 100 евра.Но, Ким – која има деца Норт, Сент, Чикаго и Псалм со нејзиниот поранешен сопруг Канје Вест – откри дека сакала да објави линија на костими за капење многу долго време, но морала да го чека вистинското време за тоа. Иако веќе некое време носи костими за капење од сопствен бренд, само што ги лансираше за јавноста. Во интервју за Business of Fashion, Ким рече: „Дури морав да престанам да го означувам Скимс на социјалните мрежи бидејќи сакав тоа да биде пријатно изненадување“.

  Ким е ко-основач на SKIMS во 2019 година, а во текот на изминатите три години, брендот стана многу популарен, проширувајќи се од облека за обликување на телото до секојдневна облека, како и пижами и не и најмалку важно костими за капење.

   

  skims kim kardashian
  skims kim kardashian
  skims kim kardashian
  - Advertisement -spot_img
  - Advertisement -spot_img
  - Advertisement -spot_img

  Русија и се заканува на американската амбасада во Москва

  Русија побара од американската амбасада во Москва да престане да го шири она што Кремљ го смета за лажни вести за руската воена операција...

  Погледнете што имаат да кажат научниците за комбинирање на кафе со малку млеко

  Не е тајна дека кафето е мал, секојдневен луксуз за повеќето луѓе во светот. Кафето е совршен изговор за дружење со пријателите, го подобрува...

  Истражување: Вашата крвна група може да влијае на ризикот од ран мозочен удар

  Луѓето со крвна група А имаат поголема веројатност да доживеат мозочен удар пред 60-годишна возраст во споредба со луѓето со други крвни групи, покажуваат...

  Moda

  Екстравагантни изгледи на познатите од црвениот тепих на Греми наградите

  Црвениот тепих на синоќешното 65. Греми награди секако не разочара. Најголемите музички имиња секогаш присуствуваат на најзвучната музичка вечер, а ни овогодинешната награда не...

  Неочекуван тренд на хеланки оваа зима кои можете да ги носите во секое време и секаде

  Да, хеланките со винил и кожен ефект се враќаат! На полето на хеланки, минатата година видовме (речиси) сè: особено хеланките со селотејп кај нозете повторно...

  Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

  Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...
  spot_img
  spot_img
  spot_img