28.9 C
Ohrid
Wednesday, May 25, 2022

Ким Кардашијан на подарок доби подарок кој и остана со отворена уста

НАЈЧИТАНО

Ким Кардашијан, која на Мет Гала носеше фустан на Мерлин Монро, на подарок ја доби вистинската руса коса на покојната филмска легенда.

Тоа значи дека Ким Кардашијан добила дел од историјата. Мерлин Монро беше директна инспирација за изгледот на реалити ѕвезда на овогодинешниот моден настан, бидејќи носеше фустан во кој Мерлин Монро заводливо го поздрави претседателот Џон Ф. Кенеди во мај 1962 година. Иконскиот фустан го чуваше музејот на Рипли, верувале или не, од каде добила сребрена кутија со прамен од русата коса на филмот.Ким остана со отворена уста кога го прими подарокот. На почитта таа рече дека подарокот е навистина неверојатен и нешто посебно за неа. „Ова ќе спие со мене секоја вечер“. По изјавата, таа со насмевка на лицето го погледна својот избраник Пит Дејвидсон и рече: „Извини мила“.

Пред настанот, тимот на музејот ја наполни гардеробата на Ким со сувенири од периодот на Кенеди и Монро, со цел да го инспирира нејзиниот изглед. „Ким е единствената личност по Мерилин Монро што го носи овој иконски фустан“.

Историскиот костум беше купен од музејот во 2016 година во аукциската куќа Julien’s, и со победничка понуда од 4,8 милиони долари, тој сè уште е најскапиот костум продаден на аукција.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО