15.9 C
Ohrid
Saturday, August 20, 2022

Километарски колони возила од утринава чекаат пред граничниот премин Богородица за влез во Грција

НАЈЧИТАНО

Километарски колони возила од утринава чекаат пред граничниот премин Богородица за влез во Грција.

На социјалните мрежи се споделуваат видеа и коментари дека колоната е долга и до десет километри и дека воопшто не се гледа границата.

„Добро утро Илинденци, убав провод, пишува објавувачот на видеото на една од групите на Фејсбук.

По реакцијата на граѓани дека на Богородица се чека и по два часа, од МВР велат дека граничниот премин работи со полн капацитет.

– На ГП Богородица се работи со полн капацитет. Сите сообраќајни ленти наменети за контрола на патници се во функција, сѐ со цел непречено и брзо извршување на потребната контрола за излез од Северна Македонија. Во моментот времето на чекање не е подолго од 30 минути – велат од МВР.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО