21.5 C
Ohrid
Saturday, August 20, 2022

Киелини по С. Македонија: Уништени сме!

НАЈЧИТАНО

Легендарниот дефанзивец Џорџо Киелини е поразен по шокантниот пораз на италијанската репрезентација од Северна Македонија во полуфиналето од баражот за Светското првенство.

Македонците славеа во Палермо со голот на Александар Трајковски и Азура, актуелниот европски првак, вторпат по ред остана без виза за Мундијалот.

„Ова е големо разочарување за нас. Пропуштивме многу шанси, одигравме солиден натпревар. Горд сум на моите соиграчи“, истакна Киелини и продолжи:

„Ние сме уништени. Се надевам дека Манчини ќе биде тука во иднина“.

Искусниот фудбалер се уште не знае дали поразот од Македонија е негово збогување од репрезентацијата.

Не е време да кажам дека ова е мојот последен натпревар во националниот тим“, додаде Киелини.

Во финалето на баражот на 29 март Македонците ќе се сретнат со Португалија, која ја совлада Турција со 3:1. Натпреварот од Порто ќе можете да го следите во Спорт Клуб.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО