20.9 C
Ohrid
Tuesday, May 17, 2022

Кендал Џенер се исчаши додека сече краставица, интернет полуде!

НАЈЧИТАНО

Излезе уште една епизода од семејното шоу „Кардашијан“, а никој не ни помислуваше дека сечкањето краставици ќе предизвика толкава помпа. За сè е „виновна“ Кендал Џенер, која беше решена да ги покаже своите кулинарски (не) вештини.

Имено, таа дошла кај нејзината мајка Крис Џенер, а кога огладнела го одбила предлогот готвачот да ѝ приготви јадење. Решила да си подготви оброк, бидејќи сечкањето краставица не е толку тешко.

Сепак, од видеото е јасно се гледа дека таа тоа не ѝ поаѓа од рака. Кога Крис ја видела својата ќерка како „се мачи“, го прашала готвачот:

„Ќе ѝ го исецкаш ова?“

Кендал не се откажала, а ова видео предизвика бројни коментари на социјалните мрежи. Ова се само некои од нив:

„Пред еден час ја гледав Кендал Џенер како се обидува да исече краставица. Се чувствувам малку супериорно, но главно сиромашно“.

 

 

Опседната сум со обидот на Кендал Џенер да докаже дека не е разгалена богаташка која за малку ќе го исчашеше рамото обидувајќи се да исече краставица.

„Гледањето на Кендал Џенер како сече краставица беше една од најболните работи во мојот живот“.

„Ова е најтрагичното нешто што некогаш сум го видел.“

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО