25.9 C
Ohrid
Thursday, July 7, 2022

Кендал Џенер повторно е сингл

НАЈЧИТАНО

Кендал Џенер и Девин Букер, кои веќе подолго време ја кријат својата врска од јавноста, постојано нагласуваат дека се многу среќни еден со друг.

Но, според пишувањата на странските медиуми, двајцата раскинале. Извор изјави за Entertainment Tonight дека Кендал се чувствува како да се на различни патишта, а друг извор забележал дека манекенката и спортистот зборувале за нивната иднина, но за тоа како треба да изгледа нивната заедничка иднина, тие не се согласуваат.

Како пар, тие првпат почнаа да се поврзуваат во 2020 година, а официјално ги објавија своите заеднички фотографии минатата година. Тие неодамна присуствуваа на италијанската свадба на сестрата на Кендал, Кортни Кардашијан, со Тревис Баркер. Џенер отсекогаш ги чувала своите романтични врски приватни и нејзината врска со Букер не била исклучок, а извор близок до Девин Букер открил дека тој е многу скромен и не сака да биде славен.

„Кендал го посетуваше многу во Феникс. Откако Девин ја заврши сезоната, тој остана со неа во Л.А.“, рече инсајдерот. „Тие летото го поминаа заедно, па дури и отидоа на одмор со Џастин и Хејли Бибер. Сè уште се млади, но сите навиваат за нив. Тие се одличен пар“.

Пред нивната врска да стане романтична, Џенер и Букер се дружеа додека беа на двоен состанок со други луѓе. Ријалити ѕвездата и нејзиното тогашно момче Бен Симонс отидоа на вечера со поранешната најдобра пријателка на Букер и Кајли Џенер, Џордин Вудс, втората раскина на почетокот на 2019 година, а истата година Џордин на забавата го бакна Тристан Томпсон, кој сега е поранешен Момчето Кло Кардашијан.

На почетокот на 2022 година, се појавија шпекулации дека Кендал и Девин ја подигнале својата врска на повисоко ниво. Таа не го носеше прстенот, но тој на забавата носеше златен прстен, поради што некои обожаватели веруваат дека нивната врска станала многу сериозна.

Сега сето тоа треба да се расипе, но можеби не е сè засекогаш изгубено.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО