16 C
Ohrid
Tuesday, May 24, 2022

Кели Озборн ја објави добрата вест

НАЈЧИТАНО

Ријалити ѕвездата Кели Озборн објави дека таа и партнерот Сид Вилсон, член на бендот Slipknot, го чекаат своето прво дете.

37-годишната девојка ја сподели радосната вест на Инстаграм каде објави своја фотографија со слика од ултразвучниот преглед во раката.

Таа додаде: „Знам дека бев прилично тивка во последните неколку месеци, па би сакала да споделам причина со вас сега… Пресреќна сум што можам да објавам дека ќе станам мајка. Да се ​​каже дека сум среќен е премалку. Едноставно сум пресреќен!“

Кели Озборн и 45-годишниот Вилсон, диџеј, мултиинструменталист и член на Slipknot, се познаваат долго време преку познатите родители на Кели, Ози и Шерон Озборн, а парот стана неодамна.

На овогодинешната прослава на Денот на вљубените, Кели го опиша својот партнер како нејзин најдобар пријател и сродна душа, додавајќи: „Те сакам многу, Сидни Џорџ Вилсон“.

Поранешната ѕвезда на ревијата на Озборн, а потоа и на Модната полиција зборуваше за нејзината желба да расте во ток-шоу Џејд Пинкет-Смит минатото лето, но објасни дека постигнувањето на оваа цел ја спречило да се бори со зависноста.„Се чувствувам многу зад себе. Како жена, би сакала да бидам мажена и да имам семејство. Мојот брат Џек има три ќерки и јас навистина сакам да имам деца, но досега тоа не беше случај со мене“. Мислеше гласно дека и онака нема да биде добра мајка во канџите на зависноста.

Во април минатата година, Кели Озборн откри дека по четири години трезвеност повторно потфрлила, но дека од ден на ден работи повторно да го најде вистинскиот пат. Во октомври, додека го прославуваше својот 37-ми роденден, таа им кажа на обожавателите дека слави пет месеци без зашеметување.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО