5.2 C
Ohrid
Wednesday, November 30, 2022

Кајли Џенер „облечена“ во нејзините производи за убавина позираше за CR book

НАЈЧИТАНО

Инфлуенсерката, ѕвездата на реалити серијата Кардашијан и сопственичката на козметичкиот бренд на насловната страница на француското модно шоу CR Fashion Book наместо облека ги носи нејзините иконски производи за усни. Кајли Џенер Кајли Џенер се соочува со критики за нејзината лоша хигиена СПИСАНИЕ 10 август 2022 година 0 Кајли Џенер Кајли Џенер сподели видео од престижната гардероба на нејзината четиригодишна ќерка СПИСАНИЕ 21 јули 2022 година 0 kylie козметика Stassie Кајли Џенер и нејзината пријателка Стеси лансираа колекција шминка СПИСАНИЕ 15 јуни 2022 година 0 Со само 25 години, Кајли Џенер одамна се етаблира како редовна во модната индустрија – без разлика на тоа, но се работи за насловни страници на ревии како оваа, но за појавувањето на престижниот настан Мет Гала во облека на Balmain, Версаче и во летото 2022 година од покојниот Вирџил Аблох за Off-White е побаран од кога било. Бидејќи порасна во центарот на вниманието, сите лесно ја следевме нејзината стилска еволуција. Таа никогаш не избегнуваше да експериментира со бојата на косата, да си игра со бои и перики, да носи сè, од тесни боди на Balenciaga до разиграни винтиџ фризури од авангардниот бренд Comme des Garçons. Се разбира, лесно е да изгледате добро ако имате пристап до облека направена по нарачка од речиси секоја модна куќа во светот, но Џенер инсистира на тоа дека навистина му се посвети на светот на модата и сфаќа дека е способна самостојно да поставува трендови со само објава на Инстаграм.. Кајли Џенер на корицата на книгата CR.
Најмладата во империјата Кардашијан-Џенер дефинитивно не попушта кога е во прашање високиот стилски контакт што го воспоставија нејзините постари сестри. Откако ја лансираше Кајли Козметика во летото 2015 година, таа за само неколку години успеа да го искачи бранот на успех до статус на милијардер. Ќе помислите дека тоа ќе биде доволно за секој 20-годишник, а Кајли продолжи да ја гради компанијата, воведувајќи нови линии, како што се Kylie Skin и Kylie Baby, и повторно лансирајќи ги производите на Kylie Cosmetics со нови формулации. Кајли Џенер на корицата на книгата CR Фото: Profimedia „Имам бескрајни идеи – навистина црпам инспирација од се околу мене. Кога создавам свои посебни колекции, тоа ми овозможува да видам како моите идеи оживуваат, што дополнително ме инспирира. Секое лансирање за Kylie Cosmetics и Kylie Skin е наменски направено и формулирано со висококвалитетни состојки, а сепак е достапно“, изјави таа за Design Scene. Кајли Џенер на корицата на книгата CR Фото: Profimedia Кајли Џенер позираше за насловната страница на популарниот моден магазин CR Fashion Book, чија главна уредничка е Карин Ројтфелд, во топ со сребрен синџир, украсен со производи од нејзината козметичка линија и кожено здолниште со низок струк. Бјути изгледот е насочен кон острата убавина на 90-тите со разбушавено лице кое го врамува лицето, и тренд на шминка инспириран од ерата на супермоделите. „Снимањето за CR беше многу забавно – на крајот останавме до 23 часот за да ги добиеме најдобрите кадри! Џенер изјави за нејзината насловна фотографија, која ја фотографираше Алана 0’Херлихи. „Мислев дека изгледот е навистина забавен и мојата омилена снимка е онаа каде што сум опкружен со моите најнезаборавни перики“, изјави инфлуенсерот за CR Fahion Book. Кајли Џенер на корицата на книгата CR Фото: Profimedia Најновото издание на списанието CR Fashion Book со наслов First Class го истражува метаверзниот и жив свет на модата од првата класа до бекстејџот и иднината на дизајнерите зад сето тоа. Покрај Џенер, публикацијата ја избра и славните од генерацијата З, Лиза Манобал од групата девојки на К-поп Блекпинк во Доџо Кат, за ѕвездите на насловната страница. Зачувајте го N1 Magazin и на Facebook.
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО