16.1 C
Ohrid
Saturday, August 13, 2022

Кафе бар на плажа во црногорското туристичко место Чањ, добил анонимна дојава за поставена бомба

НАЈЧИТАНО

Кафе бар на плажа во црногорското туристичко место Чањ, добил анонимна дојава за поставена бомба денеска, пренесува подгорички „Вијести“.

„Бич бар“ и капачите на плажата се евакуирани, а полицијата го обезбедува местото на настанот.

Инаку во непосредна близина на плажата во Чањ е сместен и македонскиот камп, основан од македонскиот извиднички одред ИПО Галеб. По акцијата на анти-терористичката единица на црногорската полиција, утврдено е дека во објектот не е поставена експлозивна направа.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО