9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022

Карлеуша: Се додека Србин удира Србин, лошо ќе живееме

НАЈЧИТАНО

Неодамна сите беа изненадени од веста дека Јелена Карлеуша ќе настапи на отворањето на Роштилијаде во Лесковац, со оглед на тоа дека е вегетаријанец.

За нејзиниот настап побарала 20.000 евра, а потоа лесковачани почнале иницијатива да соберат повеќе пари и да и дадат, само да не пее.

Карлеуша сега се огласи на Инстаграм и испрати јавна порака до сите тие луѓе.

„Поздрав до тие што собираат пари за да не пеам во Лесковац. Бидејќи нема да соберат многу затоа што народот ме сака, а има и криза, се нудам да им помогнам финансиски да отидат во бањата ‘Го*на’ и таму да се капат во топло го*ни“, започна Јелена.

Извор: Јелена Карлеуша/инстаграм
„Добро е, слушам, за лекување на ѓубриња кои удираат по добри луѓе! А кога ќе се излечат, ќе им објаснам дека во животот сум дал за хуманитарни цели за да им помогнам и на луѓето и на животните колку што не виделе ни на филмови. Се додека Србин удри Србин, лошо ќе живееме“, заклучила пејачката.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО