17.9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022

Карла Бруни секогаш би го избрала Николас Саркози

НАЈЧИТАНО

Поранешната прва дама на Франција, Карла Бруни, има пофални зборови за својот сопруг, поранешниот француски претседател. И дека после 14 години право …

Карла Бруни (54) е исклучително интересна жена. Таа е Италијанка по потекло, па може да се пофали со успешна пејачка и манекенска кариера. Нејзината мајка е италијанската пијанистка Мариса Борини, нејзиниот татко е композитор на класична музика и индустријалец Алберто Бруни Тедески. Таа порасна во огромно богатство, а подоцна се покажа дека нејзиниот биолошки татко е всушност Маурицио Ремерт, италијански бизнисмен кој живее во Бразил. Уште еднаш дивата Карла ја најде среќата со Никола Саркози, кој веќе двапати се ожени, и стана еден од попознатите парови, особено кога Николас стана претседател на Франција, а Карла му стана прва дама.

Карла БруниФото: Профимедија – Карла Бруни е исто така успешна и призната музичарка.
Неодамна Карла во интервју за еден од француските списанија зборуваше за својот сопруг Никола Саркози (64). Интересно е тоа што Карла воопшто не е заинтересирана за политика и никогаш не учествувала во ниту едно политичко прашање. Таа беше само сопруга на претседателот на Франција. „Не сакам политика или, поточно, воопшто не би можела да се занимавам со неа“, беше искрена таа.

Карла Бруни, Никола СаркозиФото: Профимедиа – Карла и Николас летуваат на јахта на пријател во близина на Форментера.
Таа во интервјуто кажа и дека многу и значи порокот. „Можеби затоа што мојот живот во младоста беше многу бурен, од раѓање па наваму. Отсекогаш сум се анализирала себеси и луѓето околу мене. Психоанализата е добра во принцип, да се види што доаѓа од себе и што добиваш од другите луѓе“. Пред се, мирот и среќата го нашла кај Николас, па вели дека секогаш ќе го избирала за свој сопруг. Двојката се запозна на вечера организирана од издавачот Жак Сегел во летото 2007 година. Тоа беше љубов на прв поглед и на 2 февруари 2008 година, тие го издадоа фаталното да. Им се роди ќерката Џулија (10). Карла има шест сина, Орелиен Ентовен, а Николас има три сина, Пјер (36), Жан (35) и Луусија (25).

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО