2.9 C
Ohrid
Sunday, November 27, 2022

КАРИЛ и Гастроентерохепатологија ја направија првата историска трансплантација на црн дроб од починат донор

НАЈЧИТАНО

Клиниката за Дигестивна хирургија, КАРИЛ и Гастроентерохепатологија ја направија првата историска трансплантација на црн дроб од починат донор. Со овој нов дострел на македонското здравство во транплантациит, се потврдува стручноста и посветеноста на македонските лекари.
May be an image of 6 people and people standing
Rade Stankoski, Mira Buzlevska Mariceska и 3,4 илј. други
279 коментари
40 споделувања
Ми се допаѓа

Коментирај
Сподели
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО