24.9 C
Ohrid
Thursday, July 7, 2022

Караоке шоу на фудбалерите на Хајдук: Нигериец хит особено една песна

НАЈЧИТАНО

Фудбалерите на сплитски Хајдук деновиве се на подготовки во Бад Валтерсдорф. Бидејќи сезоната е зад нив, тие решија малку да се опуштат и да запеат.

Нигериецот во редовите на тимот од Пољуд – Самуел Едуок посебно го израдува хитот на Дражен Зечиќ – „Боем во душата“. ТВ Хаџук објави видео од „караоке шоуто“ на своите фудбалери кои очигледно уживаат на подготовките во Австрија. Погледнете како тоа изгледа во видеото.

Следниот пријателски натпревар Хајдук го игра против ХСВ на 29 јуни, а два дена подоцна противник на Сплит ќе биде Гента. Следниот ден ги очекува уште еден натпревар избраниците на Валдас Дамбраускаш против унгарската Кисварда.

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО