9.9 C
Ohrid
Thursday, December 8, 2022

Капитенот на Јунајтед ја игра најлошата сезона во кариерата

НАЈЧИТАНО

Капитенот на Манчестер јунајтед, Хари Мегваер, ја игра можеби најлошата сезона во својата кариера, а можеби и тоа е причина за дојавата за бомба во неговиот дом.

Полицијата пристигнала попладнево во неговиот дом и направила детална анализа, откако тој ги пријавил заканите.

Мегваер живее со неговата свршеница Ферн Хокинс и со нивните две мали деца.

– Во последните 24 часа, Хери прими сериозни закани кон неговиот семеен дом, кои беа пријавени во полицијата. Безбедноста на неговото семејство е број еден приоритет. Тој ќе се подготвува за следниот меч нормално и нема да коментира дополнително – изјави портпаролот на Мегваер.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО