-0.1 C
Ohrid
Tuesday, January 31, 2023

Камила Паркер е позитивна на ковид-19

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Сопругата на британскиот принц Чарлс, Камила, е заболена со коронавирус. Пред неколку дена и принцот беше позитивен на ковид-19, а моментално двајцата се наоѓаат во изолација, објави Скај њуз.

Камила (74) примила три дози вакцина против ковид-19, соопштија кралски извори.

Камила и Чарлс биле во контакт со кралицата Елизабета Втора, но засега таа нема симптоми на коронавирус.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Свети Атанасиј Велики, архиепископ Алесандриски

Свети Атанасиј Велики, архиепископ Алесандриски Роден во Александрија 296 година. Од детството наклонет кон духовниот призив. Беше ѓакон кај архиепископот Александар и го придружуваше својот...

Приведен бегалец од затвор, спроведен во КПУ Прилеп

На 30.01.2023 на ул.„Гоце Делчев“  во с.Кривогаштани, прилепско, полициски службеници од СВР Битола - Полициско одделение Кривогаштани го привеле П.М.(36) од с.Кривогаштани. Тој бил...

Тренчевска: Раст на плати и пензии, поддршка за најранливите и оддржливи социјални услуги и сервиси ја обележаа 2022 година

Во рамки на дводневната конференција организирана од страна на Владата на Република Северна Македонија, „Година на нови можности“ се оддржа и панел сесијата „Социјални и здравствени...
spot_img
spot_img
spot_img