2.9 C
Ohrid
Sunday, November 27, 2022

Камила ги донираше мечките Падингтон оставени како почит на кралицата Елизабета

НАЈЧИТАНО

Камила, сопруга на британскиот крал Чарлс, лично испорача десетици Падингтон мечки на добротворна организација за деца во четвртокот, давајќи им нов дом на играчките што луѓето ги оставиле во чест на покојната кралица Елизабета.Луѓето оставија повеќе од илјада мечиња Падингтон и други плишани мечиња меѓу масите цвеќиња и пораки пред палатите и кралските паркови во Лондон и Виндзор во деновите на жалост по смртта на Елизабета во септември.

Мечињата беа професионално исчистени и кралицата Консорт Камила го посети Расадникот на Барнардо во источен Лондон на „пикник со мечиња“ со сендвичи од мармалад и им подари дел од мечките на децата.

Нејзе и се придружија двајца актери од неодамнешните филмови на Падингтон, Хју Боневил и Медлин Харис, кои ги играа г-дин Браун и Џуди Браун во филмските адаптации на книгите за деца.

Кралската врска со Падингтон произлегува од видеото во јуни, кога кралицата Елизабета се појави на чај со ликот на детската книга, што стана еден од незаборавните настани на четиридневните прослави по повод нејзината 70-годишнина од тронот.

За време на стрипот, Елизабет му рекла на Падингтон дека секогаш во чантата го има омилениот сендвич со мармалад на докторот.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО