4.9 C
Ohrid
Wednesday, February 1, 2023

Како се вика човек кој е на власт?

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Не знаеме од каде воопшто детево ја научило дефиницијата за „човек на власт“, ама прејако и преискрено звучи.

Генијално!

Водителката сериозно го прашува: Како се вика човек кој е на власт? А малиов, ни две ни три, ко од пушка: ЛОПОВ!

И уште па додава: Не знам како точно се вика човекот, ама главно е ЛОПОВ!

Во продолжение погледнете го видеото:

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

(ЕКСКЛУЗИВНО) Држи ли ЈО Охрид во Притвор невино лице за да се задоволи б’лгарската мегаломанија???

Христијан Пендик(ов), лице за еднократна употреба во б’лгарската мегаломанија, стана една од најозборуваните личности која служи за поткусурување на големобугарските аспирации кон Македонија. Но, што...

Покојниот крал на попот ќе го игра неговиот внук Џафар Џексон

Американскиот режисер Антоан Фуква го пронајде главниот актер за неговиот планиран филм за животот на поп ѕвездата Мајкл Џексон. Главната улога во филмот Мајкл...

Затворениците во САД ќе можат да си ја скратат казната со донирање органи

Затворениците во американската сојузна држава Масачусетс ќе можат да ги намалат затворските казни за најмалку два месеци доколку донираат коскена срж или органи. Доколку законот...
spot_img
spot_img
spot_img