17.9 C
Ohrid
Tuesday, July 5, 2022

Како принцот Луис и го украде шоуто на кралицата

НАЈЧИТАНО

Кралицата Елизабета се појавила на балконот на Бакингемската палата во четвртокот за да го прослави платинестиот јубилеј во Лондон, но додека ги поздравувала насобраните, настап украл член на семејството.

На балконот покрај кралицата стоеја членовите на нејзиното потесно семејство, Кејт со нејзините деца Џорџ, Шарлот и Луис. И додека Џорџ и Шарлот прилично сериозно ја извршуваа својата кралска должност, се смешкаа и им мавтаа на насобраните, петгодишниот Луис имал сосема поинаков план, пишува City Magazine.

Додека авионите летаа над палатата во чест на кралицата, Луис си ги затнуваше ушите и врескаше, а подоцна се намурти додека поздравуваше, го емитуваше неговото лице со радио и налутено слушаше како мајка му го опоменува.

Во еден момент му се обрати кралицата, а момчето внимателно слушаше.

Многу брзо малиот Луис стана ѕвезда на социјалните мрежи, па Твитер е полн со меми направени од ентузијастички корисници.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО