14.3 C
Ohrid
Friday, October 7, 2022

Како да го прочистите црниот дроб после хемотерапија

НАЈЧИТАНО

За долгорочно и систематско чистење на црниот дроб, особено кога станува збор за прочистување од последиците од хемотерапијата и консумирањето алкохол, Ајурведата препорачува тинктура од ѓумбир.

Рецептот за оваа чудесна ајурведска тинктура од ѓумбир побарајте го на порталот „Арт кујна“.

Фото: Unsplash

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО