10.9 C
Ohrid
Thursday, December 8, 2022

Каков викенд нѐ очекува?

НАЈЧИТАНО

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе се движи од -3 до 4, а максималната од 15 до 21 степен.

Во Скопје, сончево и топло. Минималната температура ќе се спушти до 1, а максималната ќе достигне до 21 степен.

Во вториот ден од викендот ќе преовладува сончево и топло време. Потоа ќе има извесно зголемување на облачноста, а во понеделник ќе има локални врнежи дожд. Во текот на следната седмица ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО