17.9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022

Каков викенд нѐ очекува?

НАЈЧИТАНО

Времето утре ќе биде сончево и значително топло време. Утринските температури ќе се движат од 3 до 8 степени, а дневните од 19 до 27 степени. В недела под влијание на постудена и влажна воздушна маса времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Наместа врнежите ќе бидат поројни и обилни проследени со појава на грмежи и засилен северен ветер. Дневните температури ќе опаднат за 6 до 9 степени.

Во почетокот на следната седмица утринските температури ќе бидат под нулата, информираат од УХМР.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО