4.9 C
Ohrid
Wednesday, February 1, 2023

Кадиров со закана кон Западот, Русија нема да дозволи да губи

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров повторно му се закани на Западот, велејќи дека Русија никогаш нема да дозволи да губи битки.

Тој во видеото рече дека секогаш има опција да го притисне копчето и да каже „Салам Алејкум“.

Антон Герашченко, советник на украинскиот министер за внатрешни работи, објави видео на кое чеченскиот лидер Рамзан Кадиров зборува и директно се заканува со нуклеарен напад на Западот.

– Русија е голема земја, нуклеарна земја. Русија никогаш нема да дозволи да изгуби ниту една битка, можеме да притиснеме копче и „Салам Алајкум“. Како што вели нашиот претседател, дали навистина ни треба свет без Русија. Зошто да им дозволиме на тие гадови да живеат кога ние не можеме? Нека не снема сите, ние ќе одиме во рајот, а тие во пеколот – рече Кадиров со насмевка.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Скандал на германската министерка Бербок, лани дала 300.000 евра државни пари за пудра, шминка и стајлинг!

Министерката за надворешни работи на Германија, Аналена Бербок, дала огромни суми државни пари во текот на 2022 година за шминка и за фотограф, пишуваат...

Ердоган отсечно ја отфрли можноста да ја поддржи земјата во НАТО

Турција позитивно гледа на барањето на Финска за членство во НАТО, но не и на барањето на Шведска, изјави денеска турскиот претседател, Реџеп Таип...

Руските сили го опколија Бахмут и во моментов се водат борби за контрола врз автопатот кој води западно од Бахмут до Часив Јар

Руските сили го опколија Бахмут и во моментов се водат борби за контрола врз автопатот кој води западно од Бахмут до Часив Јар –...
spot_img
spot_img
spot_img