-1.1 C
Ohrid
Sunday, February 5, 2023

Кадиров: Руската војска направила грешки кај Харков и нешто треба брзо да се смени

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Руската војска направила грешки кај Харков и нешто треба брзо да се смени. Вака вели Рамзан Кадиров, сојузникот на Путин и лидер на чеченците во видеопорака, јавува Мондо. Тој го критикуваше Кремљ за загубите кои ги имаше руската војска на североисток, додека Украинците напредуваат и се фалат дека вратиле над 2.000 квадратни километри територија.

– Тие (Русите) направија грешки и мислам дека ќе мора да ги донесат потребните заклучоци – рече Кадиров на својот канал на Телеграм и додаде:

– Доколку нема промени во стратегијата денеска или утре, ќе бидам принуден да разговарам со раководството на Министерството за одбрана и со раководството на земјата за да им ја објаснам реалната состојба на теренот. Тоа е многу интересна ситуација. Би рекол дека е зачудувачки –  рече Кадиров, пренесува „Гардијан“.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски присуствуваше на годинешниот молитвен појадок кој се одржа во Вашингтон

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски присуствуваше на годинешниот молитвен појадок кој се одржа во Вашингтон. Молитвениот појадок е настан кој на едно место ги собира...

Спасовски е задоволен од достоинственото чествување на великанот Делчев

Дозволете да оддадам признание и да упатам честитки за професионализмот и посветеноста од страна на сите организациони единици при МВР при исклучително добро реализираниот...

Граѓаните ќе можат да отворат денарска платежна сметка со основни функции која слично како и другите сметки ќе може да ја користат за плаќање...

Со новиот Закон за платежни услуги и платни системи, којшто стапи на сила од јануари, граѓаните ќе можат да отворат денарска платежна сметка со...
spot_img
spot_img
spot_img