1.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023

Кадиров повторно се заканува: Тотално уништување, ништо нема да не спречи

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Лидерот на Чеченија Рамзан Кадиров на Телеграм објави дека резултатот од специјалната операција за него е целосно уништување на манифестациите на сатанизмот.

-„Оние кои гледаат во минатото не ја гледаат иднината. Дозволете ми да парафразирам еден добро познат цитат, бидејќи многу точно ја опишува нашата денешна средба со браќата. Само да одиме напред и ништо нема да не спречи“, напиша Кадиров.

„Резултатот од специјалната операција за нас е целосно уништување на манифестациите на сатанизмот: ѓаволот, бандерата, нацистите… Нивната вистинска суштина е недостатокот на хуманост, морални принципи и ширење на зли духови. Затоа, тие се сатанисти за нас. Да ги победиме е наша цел и задача“, напиша Кадиров.

Чеченскиот претседател на социјалните мрежи објави и видео од новото оружје и опрема што го добиле припадниците на специјалната единица Ахмат. Станува збор за оклопни возила БОРЗ, кои се вооружени со митралези Дегтјарјова.

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

ЕУ е стратешки приоритет на Владата, реформските процеси ќе се интензивираат

Европската Унија е стратешки приоритет на Владата. Владеењето на правото ќе остане во фокусот на институциите за брз напредок во преговорите. Вицепремиерката Славица Грковска во...

МВР – Извадок на дел од дневните настани 30.01.2023

На 29.01.2023 во 19.20 часот на ул.„Трајко Николоски“ во Прилеп, полициски службеници од СВР Битола-ОВР Прилеп го лишиле од слобода Џ.П.(40) од Прилеп. Тој...

Најмалку 28 загинаа, а 150 се повредени во Пакистан

Најмалку 28 лица загинаа, а повеќе од 150 се повредени во експлозија во џамија во пакистанскиот град Пешавар. Експлозијата се случи кога џамијата беше...
spot_img
spot_img
spot_img