3.3 C
Ohrid
Saturday, February 4, 2023

Кадиров најави дека е подготвен за новиот руски одмазднички план

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Лидерот на Чеченија Рамзан Кадиров на својот канал на Телеграм ја објави новата тактика на руските сили во војната против Украина.

– Се движиме кон нова тактика на специјална операција против украинските нацисти. Повеќе нема да се занимаваме со нив. Разговарав за сите детали со Магомед Даудов, шефот на Оперативниот штаб на Република Чеченија за спроведување на операцијата. Непријателот наскоро ќе се соочи со најтешките последици од новиот план за одмазда. Сите наши претходни акции сега ќе им изгледаат како детски шеги. Наскоро украинските сили ќе бидат многу, многу лошо. Запомнете ги овие зборови – рече Кадиров на својот канал.

Да потсетиме, Владимир Путин во утрово најави делумна мобилизација, односно регрутирање само на оние граѓани кои моментално се во резервниот состав на армијата, а пред сѐ на оние кои служеле во вооружените сили и имаат одредена воена специјалност и соодветно искуство.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

ОДРЖАНА МАНИФЕСТАЦИЈАТА „НАЈДОБРИТЕ ОД СПОРТОТ ВО ОПШТИНА ОХРИД ЗА 2022 ГОДИНА“

На свечена церемнонија денес беа доделени наградите за „Најдобрите од спортот во општина Охрид за 2022 година“. – По втор пат за една година под...

Пејачката Бритни Спирс ја обвини актерката Алиса Милано за „злоставување“

Пејачката Бритни Спирс (41) ја обвини актерката Алиса Милано (50) за „злоставување“ откако актерката објавила твит кој ја навредил. Ѕвездата на серијата „Charmed“ изразила загриженост...

Граѓани со знамиња, со транспаренти и со столици, со план да останат до утре, вечерва се обидоа да бидат ноќна стража крај гробот на...

Граѓани со знамиња, со транспаренти и со столици, со план да останат до утре, вечерва се обидоа да бидат ноќна стража крај гробот на...
spot_img
spot_img
spot_img