18.9 C
Ohrid
Tuesday, September 27, 2022

Кадиров вели претседателот наредува со весел глас

НАЈЧИТАНО

Иако ниту еден позначајен медиум во светот не ги сфати сериозно шпекулациите за тоа дека Владимир Путин е во кома, чеченскиот претседател Рамзан Кадиров сепак се реши да испрати демант.

Во свој стил, Кадиров објави мошне интересен демант, во кое ја објасни и состојбата во која се наоѓа претседателот на Русија.

– Тие приказни за Путин се безсмислени. Разговаравме неодамна и морам да ви кажам дека звучи добро. Гласот му е весел но и наредбодавен. Спремен е да ја заврши специјалната операција, но не и да го уништи украинскиот народ и украинската држава. Сакам драгиот Алах на нашиот претседател да му даде долг живот, како и полно среќа и здравје. Сите оние што ги шират гласините, за вас имам мал совет. Престанете и затворете си ја устата – посочи Кадиров.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО