7.9 C
Ohrid
Wednesday, October 5, 2022

Каде летуваат Дејвид и Викторија Бекам?!

НАЈЧИТАНО

Поранешниот манастир претворен во луксузен комплекс.

Дизајнерката Викторија (48) и фудбалерот Дејвид Бекам (47) пристигнаа на одмор во Хрватска. Како што пишува Дубровнички дневник, познат пар во областа Дубровник ја прославил 23-годишнината од бракот и роденденот на ќерката Харпер.

Бекамови се наоѓаат во луксузниот комплекс Lopud 1483 на островот Лопуд. Тие на социјалните мрежи објавија фотографии од роденденската прослава на нивната ќерка Харпер.

Пред комплексот каде што престојувале, наводно е сместено нивното обезбедување, јавува 24сата.хр.

Инаку, луксузниот имот на кој почива славниот пар некогаш бил францискански манастир. Тој беше реновиран од грофицата Францеска фон Хабсбург и направи комбинација од музеј, елегантен бутик хотел и духовно прибежиште на 21 век. Ова е едно од најпознатите и најпопуларните места на Јадранот.

Цената на едно ноќевање во комплексот на Лопуд е околу 1.400 евра, додека киријата за десет лица е дури 10.000 евра.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО