И Еди Марфи се измајтапи со сопругата на Смит

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Глумецот-комичар Еди Марфи, на доделувањето на „Златните глобуси”, го прими специјалното одличје „Сесил Б. Демил” за животно дело… И, во својот говор по тој повод, тој советуваше: „Не кажувај го името на сопругата на Вил Смит!“

Со својата шега, Еди Марфи алудираше на минатогодишното доделување на „Оскарите” кога по шегата за Џејда Пинкет-Смит, доделувачот Крис Рок доби шлаканица од Вил Смит.

– Сакам да ве известам дека постои дефинитивен план што можете да го следите за да постигнете успех, просперитет, долговечност и мир на умот. Постои план и јас го следам цела моја кариера. Многу е едноставно… Само следете ги овие три работи: плаќајте даноци, внимавајте на Вашата работа и – не кажувајте го името на сопругата на Вил Смит! – нагласи Еди Марфи, кој случајно, му е пријател на Смит.

Крис Рок во својот комичарски настап, ја спомна фризурата на Џејда која страда од алопеција. Смит првично се насмеа на коментарот, но кога ја виде лутата реакција на неговата сопруга, истрча на сцената и му удри шлаканица на комичарот. Кога се врати на своето место, Вил Смит извика: „Не ставај го името на мојата сопруга во твојата е**на уста!”

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Гори меѓу Миладиновци и ОКТА

Центарот за управување со кризи информира дека вечерва во 19:05 часот на бројот 112 бил пријавен пожар помеѓу селото Миладиновци и рафинирија ОКТА во...

Ковачевски: Очекувам Бугарија да ги пронајде вандалите

Премиерот Димитар Ковачевски најостро го осудува вандалскиот чин, на каменување на македонскиот клуб „Никола Јонков Вапцаров” во Благоевград. Тој преку својот Фејсбук профил, порача...

ВМРО-ДПМНЕ го осуди демолирањето на македонскиот клуб

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува демолирањето на македонскиот клуб во Благоевград.„Вандализмот не е добрососедство и не може да биде. Негирањето на Македонија, но и на...

Moda

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...

Како да купите нова облека, така што всушност ќе ја носите и нема да седи само во плакарот

Словенците никогаш не носат речиси третина од облеката што ја купуваме. Проверивме како да купиме нова облека, така што всушност ќе ја носиме и...

Уште една ќерка на познати родители е нова ѕвезда на модното небо

Изгледа како вчера – целата светска јавност зборуваше за необичниот избор на името на Гвинет Палтроу и Крис Мартин за нивното новороденче, Епл. Но, тоа...
spot_img
spot_img
spot_img