И би чудо! Се јави пред Водици Кристина I Нечесна,еве што порача

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

И би чудо! Но, наместо Кристина I Нечесна да им направи топеница со паричка на другарчињата од СДСМ-Охрид за да не си ги мачи пустите рачиња и да глуми очајна домаќинка, Кристина I Нечесна онака регистраторски се решила за гратис-баничка со по едно париче. Целата збрка во СДСМ приредена од претседателката Кристина I Нечесна беше овековена со едно селфи од страна на секретарот Симе, во најава „шумскиот од Галичица“ (мало сутра)…
Талентираната дружина на Кристина I Нечесна за Богојавление-Водици, од претседателката добиле нова домашна работа – да ја научат новата песничка во чест на Кристина I Нечесна:
„Во Јордане крештајуштусја тебе, Кристина I Нечесна,
троическое јависја поклонение.
Родителев бо глас свидетелствоваше тебе,
возљубленаго Таче именуја,
и Дух во виде голубине,
извествоваше словесе утверждение.
Јавлејсја, Кристина I Нечесна
и мир просвештеи, слава тебе во СДСМ.“

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Јован Тозиевски ,Градоначалник на Општина Ресен-Искрено жалење од мое лично име и од името на граѓаните на Општина Ресен за катастрофалниот земјотрес кој и...

Изразувам искрено жалење од мое лично име и од името на граѓаните на Општина Ресен за катастрофалниот земјотрес кој и се случи на нашата...

Северна Македонија испраќа итна помош во Турција по катастрофалниот земјотрес

Владата на Република Северна Македонија попладнево одржа вонредна седница, со цел обезбедување итна помош за Република Турција, по катастрофалниот земјотрес што ја погоди земјата...

Во земјотресот беа оштетени и Цитаделата во Алепо и други знаменитости во Сирија

Тврдината во Алепо и неколку други археолошки локалитети во Сирија се оштетени од земјотресот што ја погоди Турција како и таа земја, а во...

Moda

Екстравагантни изгледи на познатите од црвениот тепих на Греми наградите

Црвениот тепих на синоќешното 65. Греми награди секако не разочара. Најголемите музички имиња секогаш присуствуваат на најзвучната музичка вечер, а ни овогодинешната награда не...

Неочекуван тренд на хеланки оваа зима кои можете да ги носите во секое време и секаде

Да, хеланките со винил и кожен ефект се враќаат! На полето на хеланки, минатата година видовме (речиси) сè: особено хеланките со селотејп кај нозете повторно...

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...
spot_img
spot_img
spot_img