7.9 C
Ohrid
Sunday, December 4, 2022

ИФТАРСКА ВЕЧЕР ВО ОРГАНИЗАЦИЈА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КИРИЛ ПЕЦАКОВ

НАЈЧИТАНО

Градоначалникот Кирил Пецаков, вечерва, организира ифтарска вечер за граѓаните од муслиманска вероисповед. Оваа вечер се организира во духот на меѓусебното разбирање, почитување, толеранција и соживот.

Ифтарската вечер под покровителство на градоначалникот на Општина Охрид се организира традиционално години наназад, со цел да ги зајакне односите помеѓу охриѓани и да испрати порака за хуманост и солидарност.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО