8.4 C
Ohrid
Tuesday, December 6, 2022

Исчкртана вилата на Људмила Путин

НАЈЧИТАНО

Оградата на вилата на поранешната сопруга на Владимир Путин, Људмила и на нејзиниот нов сопруг Артур Очеретни, беше обоена со графити „анти-Путин“ и со украинското знаме. Имотот се наоѓа на југот на Франција и е проценет на 6 милиони фунти.

Француски медиуми јавуваат дека минатата сабота на ѕидовите на имотот биле испишани графити на неколку јазици: „Мафијата на Путин“, „Слава на Украина“, „Е **** Путин“.

На вратата од оградата е насликано и украинското знаме.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО