7.9 C
Ohrid
Sunday, December 4, 2022

Исчистени се коловозите на патните правци Маврово – Дебар и Струга – Ќафасан

НАЈЧИТАНО

Укинати се забраните за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово – Дебар и на Струга – граничен премин Ќафасан.

Како што информира АМСМ, забраната за сообраќај е укината од 9 часот.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО