22.9 C
Ohrid
Friday, July 1, 2022

Исчезна победничката на „Големиот брат“

НАЈЧИТАНО

Маријана Зајферт, поранешна учесничка и победничка во реалното шоу „Големиот брат“ исчезна, а полицијата и семејството трагаат по неа.

Нејзиниот сопруг го пријавил исчезнувањето на Маријана.

Загрепската полиција активно трага по неа, објавена е и нејзина фотографија, како и она што последен пат носела на себе.

– Кратка маица во боја на сенф, црна спортска јакна, црни хеланки со бело-црвена лента и светли патики – стои во соопштението.

„Висока околу 167 см, со вита става, има руса коса и зелени очи и неколку тетоважи (тетоважа со цвет од орхидеја на долниот дел од грбот, глава од еднорог на левата бутина, две племенски тетоважи на левата подлактица и десниот глужд, текстуална тетоважа на десната страна рамото и на зглобот на десната рака знак на бесконечност).

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО