26.9 C
Ohrid
Tuesday, July 5, 2022

Испораките за август се со цена од 115 долари за барел

НАЈЧИТАНО

Нов раст на цената на нафтата на берзите денеска .

На лондонскиот пазар фјучерсите на Брент од Северното Море со испорака во август пораснаа за 1,32 долари или 1,2 отсто на 115,4 долари за барел. Минатата недела цената падна за 7,3 отсто.

Американската лесна нафта поскапе за 1,95 долари 1,8 отсто на 111,51 долари за барел. Падот минатата недела достигна 9,2 отсто.
Претходните две недели цените на нафтата беа поблиску до рекордно ниво, кога цената на барелот беше 121 долар.
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО