25.9 C
Ohrid
Wednesday, July 6, 2022

Ин Меморијам:Почина Др.Колчо Грозданов Специјалист- уролог

НАЈЧИТАНО

Со неизмерна тага се простуваме од нашиот Др. Колчо Грозданов.

Специјалист- уролог, кој што долги години беше наш верен колега, искрен пријател и ГОЛЕМ ЧОВЕК пред сѐ.

Патувај во Царството Небеско и нека тѝ е Вечен споменот.

Искрено сочувство од колегите од Уролошкото одделение и од сите вработени во ЈЗУ Општа Болница Охрид.

Инфо: Погребот ќе биде во недела во 11 часот на градските гробишта Охрид.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО