14.4 C
Ohrid
Tuesday, September 27, 2022

Инцидент се случи вечерва на големото ракометно дерби меѓу Вардар 1961 и Еурофарм Пелистер

НАЈЧИТАНО

Инцидент се случи вечерва на големото ракометно дерби меѓу Вардар 1961 и Еурофарм Пелистер, веднаш откако гостинските навивачи влегоа во СЦ „Јане Сандански“ во Аеродром.

Вардар има голема поддршка од трибините. „Комитите“ ја исполнија салата, а на спротивната страна стационирани се „Чкембарите“. Битолчани влегоа на самиот старт на натпреварот и веднаш се подгреа атмосферата во спортската сала.

Во еден момент се случи и инцидент меѓу двете навивачки групи кога дојдоа во близок контакт, па полицијата мореаше да интервенира и да ги смирува страстите на трибините.

За време на инцидентот, на теренот летнаа тврди предмети, исто така се користеше и пиротехника.

ФОТОГРАФИИ ОД ИНЦИДЕНТОТ ПОГЛЕДНЕТЕ ТУКА.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО