26.9 C
Ohrid
Tuesday, July 5, 2022

Интер ќе сее страв следната сезона!

НАЈЧИТАНО

Извршниот директор на италијанскиот фудбалски вицешампион Интер, Џузепе Марота, објави денеска дека неговиот клуб во следните неколку денови ќе потпише договори со ерменскиот репрезентативец Хенрик Мхитарјан и Андре Онана.

Мхитарјан минатата сезона беше еден од најдобрите фудбалери на Рома, но не успеа да се договори со клубот за продолжување на соработката, додека Онана со Ајакс освои три последователни шампионски титули во Холандија, иако во текот на минатата година беше суспендиран извесен период поради кршење на допинг правилата.

Марота обелодени дека на листата на желби на Интер се и напаѓачите Ромелу Лукаку и Паоло Дибала.

– Лукаку и Дибала се наши желби, но мораме да ја разгледаме финансиската проблематика. Доколку не бидеме во можност да ги ангажираме, тогаш ќе се свртиме кон други решенија – најави Марота.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО